Loading color scheme

18-08-2024 12:00
PLAY OFF
TK Lamač - Antuka

S Mirom sme sa dnes po dlhsom odkladani z dôvodu zranenia zapestia , stretli uz 4.x . 1.zapas som vyhral tesne 2:1 cez ST , nasledne 2 si zo mna Mirec spravil fackovacieho panaka , raz na hard a raz na antuke po 2:0. Dnes som los sice prehral , ale koniec koncov som sa v nom aj tak stal vitazom nakolko my súper pridelil servis. Istý začiatok 1:0 ku 15 , 1:1 ku 30 , 2:1 ku 30. Nasledovala moja výborna séria dalších 3 gemov po sebe 3:1,4:1 s odvratenym BB a 5:1 . Po trestuhodnom nevyužití SB za stavu 40:30 , ma po obojstranne bojovnom geme Miro pretlacil a vrátil si jedno stratene podanie --- 5:2 . Nasledujuci gem sa niesol v podobnej bojovnosti o kazdy kusok kurtu a znova som sa ocitol na SB , ktorý však súper odvrátil delom z podania do mojho BH a nakoniec dalsie znizenie 5:3. 2.x po sebe som neodpodaval na set a nakoniec po dalsich 2 SB ktore som znova nezvladol za stavu 5:4 sme sa ocitli az na stave 5:5. Opatrný gem v ktorom to smrdelo obrovskym obratom z 5:1 az na 5:6 kedze som odvracal BB cez vyrovnanu vymenu , som nakoniec zvladol 6:5 . Definitivu 1.setu sa my podarilo dosiahnut az na 6. pokus ked som za stavu 30:40 tlakom na superov BH dokazal situaciu zlomit pre seba --- 7:5 ,1:0 . 1.set musim jednoznacne rozdelit na 2 etapy . V 1. som bol jednoznacne dominantnym hracom kedy sa my vsetko darilo o level lepsie ako súperovi (servis,defenziva,ofenziva,pohyb) a etapu 2. kedy naopak Miro velmi spresnil podanie aj forehand a len o chlpok neotocil 1.set. V praxy my velmi dobre fungovalo podanie a aj vsetky údery. 2.set som zacinal znova na servise neprijrmny stav 15:30 sa my 3 bodmi v rade podarilo otocit a odpodavat 1:0 . Nasledoval okamzity brejk ku 30, 2:0 , a podrzanie servisu ku 15, 3:0 . Nasledovala séria 4 hier kedy si bez nejakych väčších problémov postrážili servisy obaja hráči až do stavu 5:2. Za tohoto stavu sa my po 1.om nevyuzitom podarilo vyuzit 2.MB za stavu 30:40 a uzavriet 2.set 6:2 a zápas 2:0 . Nakolko ma Mirec v poslednych 2 zápasoch vyslovene rozsekal víťazstvo si velmi cením ako aj vyrovnanie bilancie na 2:2 . V dnešnom zápase my velmi dobre fungovalo 1.podanie , zaznamenal som na moje pomery skvelé 3 esá a celú sériu priamych bodov . Z forehandu sa my darilo vytvárať dobrý tlak často uz z 1.úderu vo výmene . Síce som ich nezahral az tolko ale v praxy my vyšla aj väčšina dropshotov . Backhand bol dnes velmi istý a aj ked zneho popadalo rozhodne viac chýb nez z FH , taktiez fungoval nadstandartne .